Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 6:52 Wyszukiwanie zaawansowane

Jak szukać pracy w Warszawie?

Dyskusje na temat pracy, pracodawców, wynagrodzenia.

Jak szukać pracy w Warszawie?

Postautor: megi » 20 sty 2013, 8:19

No właśnie jak szukać pracy w Warszawie? Czy ktoś ma jakieś sprawdzone metody poszukiwania pracy? Proszę o opisywanie w tym wątku metody poszukiwania pracy. Ja ze swej strony podam dość powszechną metodę jaką jest przeglądanie serwisów ogłoszeniowych. Głównie mogą to być regionalne serwisy jak np. praca.owi.pl oferujący oferty typu praca warszawa czy inne tego typu portale, ale warto skupiać się na tych oferujących pracę regionalnie.
megi
 
Posty: 24
Rejestracja: 20 sty 2013, 7:09

Re: Jak szukać pracy w Warszawie?

Postautor: Mufina » 20 sty 2013, 17:30

Wszystko zależy jakiej pracy szukasz. Oprócz tradycyjnych serwisów ogłoszeniowych gdzie można znaleźć mnóstwo ofert z ogłoszeniami warto przeszukiwać też strony firmowe firm działających w branżach w których poszukujemy pracy, bo przeważnie każda firma ma zakładkę kariera czy praca i umieszcza bezpośrednio u siebie oferty pracy, ja tak szukałam przy przepisywaniu na http://przepisywanie-warszawa.pl była oferta z której skorzystałam i współpracuję do dziś.

Małe firmy przeważnie nigdzie się nie ogłaszają, bo nie mają takiej potrzeby, a i fundusze na ten cel mają odpowiednio mniejsze.
Mufina
 
Posty: 15
Rejestracja: 20 sty 2013, 7:16

Re: Jak szukać pracy w Warszawie?

Postautor: admin » 01 lut 2013, 12:22

Małe firmy faktycznie ogłaszają się w bezpłatnych serwisach ogłoszeniowych takich jak nasz - warszawalokalnie.pl w dziale http://warszawalokalnie.pl/praca dajemy możliwość publikacji dowolnej ilości ogłoszeń z miasta Warszawy i okolic, całkowicie za darmo, dzięki czemu mniejsze firmy nie muszą ponosić dodatkowych kosztów związanych z rekrutacją.
admin
Administrator
 
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2013, 11:56

Re: Jak szukać pracy w Warszawie?

Postautor: megi » 14 lut 2013, 15:58

Tak jak już zostało powiedziane ja uważam, że trzeba przeglądać serwisy z ogłoszeniami, szczególnie właśnie te lokalne, bo tam pojawiają się prawdziwe rodzynki, w tych wielkoformatowych serwisach pokroju tych największych, niestety zwykły pracownik nie ma praktycznie czego szukać, ogłoszenia są tylko powielane, a nieraz w ogóle nie są aktualne. Prawdziwe oferty można znaleźć w mniejszych serwisach, gdzie pracodawca nie będzie musiał płacić dużych pieniędzy za ich zamieszczenie. Ale niestety to żmudna praca, bo trzeba faktycznie przeglądać ogłoszenia a nie iść tylko i wyłącznie na łatwiznę, myśląc, że jakieś inne strony zbiorą nam wszystkie oferty w jednym miejscu. Ale to tak jak wszędzie i ze wszystkim, nikt nam za darmo nic nie da.
megi
 
Posty: 24
Rejestracja: 20 sty 2013, 7:09


Wróć do Praca

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron